اسپرینکلر مخفی Concealed Sprinkler

مشخصه مقدار
نوع واکنش
Quick Response
k دفلکتور
5.6gmp
تست هیدرواستاتیک
25bar
دما در هنگام فعال سازی
57°c-79°c-141°c-68°c-93°c

بررسی اسپرینکلر مخفی

اسپرینکلر مخفی یا Concealed Sprinkler در اماکن و فضا‌های مختلفی  برای تنوع کاربری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، با توجه به اینکه نصب اسپرینکلر معمولی ممکن است زیبایی محیط را تخریب کند، در محیط‌های لوکس لازم است از اسپرینکلرهای مخفی یا پنهان استفاده شود. اسپرینکلرهای کانسیلد درون یک قاب خاص نصب شده‌اند که به صورت عقب‌رفته در سقف قرار گرفته و سطح آن با سقف هم‌تراز است.

اسپرینکلرهای مخفی با واکنش استاندارد جزو تجهیزات اطفاء حساب می‌شوند؛ این تجهیزات پس از وقوع حادثه‌ی آتش‌سوزی به سرعت فعال می‌شوند و قادر به مهار و کنترل آتش هستند. این اسپرینکلرها به طور پنهانی در سقف نصب می‌شوند و از دید دیگران پنهان می‌مانند. این تجهیزات دارای یک قاب هستند که پس از وقوع حریق به پایین می‌افتد و اسپرینکلر فعال می‌شود.

همانطور که می‌دانید اسپرینکلر ها دارای انواع مختلفی نظیر اسپرینکلرهای بغل زن، پایین زن، بالا زن هستند که برای مشاهده وبررسی جزئیات هریک از انواع آنها کلیک فرمایید.

اسپرینکلر مخفی - انواع اسپرینکلر

اسپرینکلر مخفی  که جزء سیستم های اطفا حریق آبی  به شمار می‌رود شامل یک قاب است که اسپرینکلر را پنهان کرده و پس  وقوع حریق این قالب از جای خود می‌افتد و اسپرینکلر فعال می‌شود. پوشش دهی این محصول تا 12 متر مربع است و می تواند اطفا را در مکان های مختلفو سرپوشیده  انجام دهد. اسپرینکر های مخفی یا کانسیلد در مدل های واکنش سریع یا اصطلاحا Quick Response کوئیک ریسپانس تولید می شوند. اما نکته ای که باید توجه کرد این است که اهمیت جداشدن پوشش روی اسپرینکلر باید در زمان از پیش تعیین شده و با دقت آزاد شود. اگر سر اسپرینکلر مخفی خیلی زود جدا شود می تواند منجر به هشدار کاذب گردد و اگر دیر جدا شود، احتمال بزرگ شدن آتش و افزایش آسیب ها وجود دارد. 

نکات مهم دیگری که راجه به این محصول باید به آن توجه شود عبارت است از:

  • نباید اسپرینکلر مخفی واکنش سریع را زیر شعله مستقیم قرار داد.
  • باید بسته به دمای محیط بالب مناسب اسپرینکلر را انتخاب کرد.

ویژگی و کاربردهای بررسی اسپرینکلر مخفی

فواید اسپرینکلر مخفی

المان ایمن داتیس آسیا2

راه حل های منحصر به فرد

هنگام افزایش دما صفحه قاب جدا شده و اسپرینکلر به سمت پایین حرکت کرده و پس از تشخیص حرارت اقدام به انجام عملیات اطفا می نماید.

المان ایمن داتیس آسیا1

طرح های متمایز

کیفیت بدنه بالا - قیمت مناسب

ایکون

عملکرد قابل اعتماد

دارای تاییده های معتبر جهانی همچون UL و FM

محصولات مرتبط

مشخصات فنی اسپرینکلر مخفی

مش