پشتیبانی-01

خدمات طراحی و مشاوره ایمن داتیس آسیا

طراحی و مشاوره تجهیزات اعلام و اطفای حریق

طراحی و مشاوره در زمینه سیستم های اعلام حریق اتوماتیک، پوشش های مقاوم در برابر حریق را به طیف گسترده ای از صنایع و ساختمان ها ارائه می نماید، که در تهران به دلیل نیاز به تایید نقشه ها توسط سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری تهران این شرکت تائیدیه های لازم را به عنوان نماینده کارفرما از سازمان آتش نشانی دریافت می نماید.در برخی صنایع نیز این تائیدیه از آتش نشانی مستقر در شهرک صنعتی و یا آن شهرستان دریافت می شود، که فرآیند دریافت این تائیدیه ها تماما توسط شرکت(ایمن داتیس آسیا) انجام می پذیرد.

next 00

اعلام حریق

از سال های گذشته اعلام حریق جزء جدایی ناپذیر از تاسیسات صنایع و ساختمان ها بوده است که این سیستم(اعلام حریق، fire alarm) موجب می شود تا حریق در مراحل اولیه و قبل از گسترش کشف و اعلام شود، که این مهم موجب می شود تا اقدامات لازم در خصوص تخلیه محل و یا ساختمان و انجام اطفاء حریق صورت پذیرد.

در این راستا کشف و اعلام به مرتع می تواند کمک شایانی در جهت کنترل حریق و صدمات ناشی از آن در مراحل اولیه تشکیل حریق صورت پذیرد.

لذا شرکت مهندسی (ایمن داتیس آسیا ) با توجه به اهمیت سیستم اعلام حریق نسبت به طراحی این سیستم ها مطابق با ضوابط  آتش نشانی ( جهت مشاده ضوابط آتش نشانی کلیک کنید )و بین المللی NFPA اقدام می نماید که در استاندارد ذکر است تمامی پیش نیاز های سیستم و pmمورد نیاز نیست فراهم شده است .

next 00

اطفاء حریق

گسترش صنایع و دانش مهندسی در سال‌های اخیر در دنیا موجب شد تا احساس نیاز به سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک گسترش یابد، که این دانش مهندسی کمک شایانی در بسیاری از نقاط دنیا در جهت کنترل حریق و صدمات ناشی از حریق به صنایع و ساختمان ها را فراهم آورد، این سیستم ها مطابق با نوع صنعت و ساختمان و مواد قابل اشتغال موجود در هر فضا قابل طراحی و در دسترس می باشد، که این مواد اطفائی به دسته های آب، فوم، گاز های اطفاء حریق نظیر FM200 ،CO2، آیروسل، و… تقسیم بندی می شوند.

(مرحله بعد از طراحی نظارت می باشد، که برای مشاهده بخش نظارت کلیک نمایید)

next 00

خدمات طراحی و مشاوره اعلام حریق

next 00

خدمات طراحی و مشاوره اطفاء حریق اتوماتیک

طراحی و مشاوره تجهیزات اعلام و اطفای حریق  نقش بسیار مهمی در ایجاد سیستم اعلام و اطفاء حریق بهینه و موثر دارند. شرکت‌ها و متخصصان معمولاً خدمات مشاوره و طراحی را در این زمینه ارائه می‌دهند. در زیر، به برخی از خدمات مرتبط با طراحی و مشاوره تجهیزات اعلام و اطفای حریق اشاره می‌کنم:

1. تحلیل و بررسی نیازها:

متخصصان مشاور می‌توانند با بررسی و تحلیل نیازهای ساختمان و محیط کاری شما، بهترین راهکارهای اعلام و اطفاء حریق را برای شما پیشنهاد دهند. آن‌ها با بررسی عوامل مانند اندازه و نوع ساختمان، خطرات حریق موجود، استانداردها و مقررات مربوطه، طبقه‌بندی خطرات و سایر عوامل مرتبط، یک طراحی مناسب و هماهنگ با نیازهای شما ارائه می‌دهند.

2. انتخاب تجهیزات:

بر اساس نیازها و طراحی سیستم، متخصصان می‌توانند به شما در انتخاب تجهیزات مناسب کمک کنند.

آن‌ها با توجه به نوع دتکتورها، آژیرها، پنل کنترل، سیستم‌های اطفای حریق و سایر تجهیزات مورد نیاز، گزینه‌هایی را برای شما معرفی می‌کنند که بهترین عملکرد و حفاظت را فراهم می‌کنند.

3. طراحی سیستم:

متخصصان می‌توانند طرح و نقشه‌های مربوط به سیستم اعلام و اطفاء حریق را طراحی و تهیه کنند.

این شامل نقشه‌های طراحی معماری، نقشه‌های جریان، نقشه‌های قرارگیری تجهیزات، نقشه‌های سیم‌کشی و سایر جزئیات مربوط به سیستم است. این نقشه‌ها به عنوان راهنما برای نصب و اجرای سیستم استفاده می‌شوند.

4. راه‌اندازی و آزمایش سیستم:

پس از طراحی و نصب سیستم، متخصصان می‌توانند خدمات راه‌اندازی و آزمایش سیستم را ارائه دهند.

این شامل تنظیم وبررسی صحیح عملکرد تجهیزات، تست سیستم در شرایط واقعی، بررسی عملکرد اطفاء حریق، و اطمینان از صحت عملکرد سیستم به استانداردها و مقررات است.

5. مشاوره فنی:

در طول فرآیند طراحی و اجرای سیستم، متخصصان ما می‌توانند به شما مشاوره فنی ارائه دهند. آن‌ها می‌توانند به سوالات شما پاسخ دهند، راهنمایی کنند و نکات و توصیه‌هایی در مورد بهترین روش‌ها و عملکردهای بهینه را به شما ارائه دهند.

مشاوران و طراحان متخصص در زمینه تجهیزات اعلام و اطفاء حریق می‌توانند به شما در ایجاد یک سیستم امن و قابل اعتماد کمک کنند. انتخاب یک شرکت یا متخصص با تجربه و تخصص لازم در زمینه طراحی و مشاوره اهمیت دارد تا بهترین نتیجه را بدست آورید.