پمپ لجن کش Sewage pumps

مشخصه مقدار
جنس بدنه و پروانه
چدن یا استینلس استیل
توان ماکزیمم
400 کیلو وات
هد ماکزیمم
100 متر
دبی ماکزیمم
5000 متر مکعب بر ساعت

بررسی پمپ لجن کش (Sewage pumps)

پمپ لجن کش تحت عنوان پمپ‌های گریز از مرکز مستغرق دسته‌بندی و تقسیم  می‌شود. با استفاده از پمپ های لجن کش، می توان لجن ها را که متشکل از ذرات جامد است به محیط‌های دیگر منتقل نمود. پمپ لجن کش عملکردی مشابه پمپ کف کش دارد با این تفاوت که قادر به پمپاژ سیالات حاوی ذرات جامد، فیبر، املاح و غیره نیز می باشد.

پمپ های  لجنکش در دو نوع سه فاز و  تک فاز وجود دارد و دور الکتروموتور لجنکش ها در محدوده 900 تا 3000 در دقیقه است که هر چه سیال غلیظ تر باشد در نتیجه دور پایین تری دارند. باتوجه به نیاز و محیط کاربری، جنس بدنه  این محصول متفاوت است که لجن کش استیل، لجن کش چدن و لجن کش برنزی از آن جمله می‌باشند. به عنوان نمونه بیشترین کاربری این محصولات در چاه آب ولای روبی و حتی فاضلاب ها است. بنابراین کاربرد دیگر این پمپ  انتقال و پمپاژ فاضلاب صنعتی و فاضلاب خانگی و دیگر سیالات دارای ذرات معلق و ذرات جامد است.

متریال و جنس این پمپ در نوع کاربرد پمپ لجن کش تاثیر گذار است. بهرای نمونه پمپ لجنکش بدنه چدنی، پمپ لجنکش بدنه برنجی و بدنه استیل هر کدام با توجه به نیاز و محیطی که قرار است در آن قرار بگیرند نظیر چاه آب، فاضلاب و مواد سمی و خورنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

پمپ لجن کش، پمپ صنعتی، پمپ آبرسانی، ابرسانی، پمپ آتش نشانی

لجن کش شناور (مستغرق)

این نوع لجن کش ها دارای درجه حفاظت IP68 می باشند و می توانند در سیال به صورت کامل غوطه ور شوند. عبور سیال از اطراف الکتروموتور که کاملا آب بندی شده است، باعث خنک شدن موتور و در نتیجه افزایش طول عمر آن و همچنین در اثر کاهش جریان موتور، راندمان آن افزایش خواهد یافت.

لجن کش عمودی (ورتیکال)

در این نوع لجن کش ها، الکتروموتور در ارتفاع مورد نظر و در خارج سیال قرار دارد و پمپ در داخل سیال غوطه ور می باشد. این دو از طریق کوپلینگ به هم وصل می باشند. در نتیجه به راحتی می توان الکتروموتور را در صورت نیاز از آن جدا نمود.

ویژگی و کاربردهای پمپ لجن کش

فواید پمپ لجن کش

المان ایمن داتیس آسیا2

راه حل های منحصر به فرد

پمپ لجن کش استیل به دلیل دارا بودن بدنه استیل جهت پمپاژ سیالات اسیدی و خورنده استفاده می شود

المان ایمن داتیس آسیا1

طرح های متمایز

دو نوع لجن کش تک فاز و لجن کش سه فاز

ایکون

عملکرد قابل اعتماد

برخی از سیالات دارای خورندگی می باشد که بهتر است از لجن کش استیل استفاده شود در غیر اینصورت به مرور زمان باعث خوردگی لجن کش می شود.

محصولات مرتبط

مشخصات فنی پمپ لجن کش

مشخصه مقدار
توان ماکزیمم
400 کیلو وات
ماکزیمم دمای سیال
40 درجه سانتی گراد
دبی ماکزیمم
5000 متر مکعب بر ساعت
مشخصه مقدار
توان ماکزیمم
400 کیلو وات
ماکزیمم دمای سیال
40 درجه سانتی گراد
هد ماکزیمم
100 متر
هد مینیمم
1 متر