اینداکتور آتش نشانی Fire inductor UL/FM

next-01
next 00

اینداکتور آتش‌نشانی چیست و چه کاربردی دارد؟

اینداکتور آتش نشانی fire inductor ul/fm قطعه ای می باشد که در سیستم اطفای حریق فوم و آب نصب می شود.و همچنین فوم را با فشار بالا وارد جریان آب می کندکه در نتیجه باعث خروجی بهتری می شود.

اینداکتور آتش‌نشانی (Fire Indicator Panel یا FIP) یک تجهیز حیاتی در سیستم‌های آتش‌نشانی است که برای تشخیص حریق و نشان دادن محل آن استفاده می‌شود. این سیستم به عنوان یک نقطه کنترل اصلی برای مدیریت حریق در یک ساختمان، اداره‌ی تراز اولیه و کنترل عملیات آتش‌نشانی عمل می‌کند.

پر کاربردترین و مناسب ترین آن، اینداکتور بین مسیر می باشد که در سیستم اطفای حریق فوم و آب نصب می شود.

اینداکتور آتش‌نشانی یک تجهیزات ضروری در سیستم‌های آتش‌نشانی است. این تجهیزات برای ایجاد جریان هوا یا گاز به داخل یک سیستم لوله‌کشی آب آتش‌نشانی استفاده می‌شوند. وظیفه اصلی این اینداکتورها افزایش فشار و جریان آب یا مایع آتش‌نشانی در سیستم است.

اینداکتورها با استفاده از جریان آب یا گاز به وسیلهٔ یک جریان بالا دیگر، فشار و جریان را افزایش می‌دهند. زمانی که آب یا گاز از یک منبع با فشار بالا (مانند پمپ آتش‌نشانی) وارد اینداکتور می‌شود، جریان آب از طریق دستگاهی به نام وانور تغییر می‌کند و فشار و جریان بیشتری را در خروجی ایجاد می‌کند.

استفاده از اینداکتورها به عنوان یک روش برای افزایش فشار و جریان در سیستم‌های آتش‌نشانی، امکان ارائهٔ آب یا مایع آتش‌نشانی با فشار بالا و در فواصل دورتر از منبع آب را فراهم می‌کند. این تجهیزات بهبود اثربخشی و عملکرد سیستم‌های آتش‌نشانی را افزایش می‌دهند.

اینداکتور آتش‌نشانی (Fire hydrant) یا هیدرانت آتش‌نشانی، یک سازه است که در شبکه آب آتش‌نشانی استفاده می‌شود و به منظور تأمین آب برای مبارزه با حریق‌ها استفاده می‌شود. این سازه‌ها به عنوان نقاط اتصال به شبکه آب آتش‌نشانی در خیابان‌ها و مناطق عمومی نصب می‌شوند.

اینداکتور آتش‌نشانی شامل دو بخش اصلی است: بدنه اصلی و شیرهای قفل کننده. بدنه اصلی اینداکتور معمولاً از فولاد یا آهن ریخته گری تولید می‌شود و به شبکه آب آتش‌نشانی متصل می‌شود. شیرهای قفل کننده برای کنترل جریان آب در دستگاه استفاده می‌شوند و در قسمت بالای بدنه قرار دارند.

وقتی نیاز به استفاده از آب آتش‌نشانی برای مبارزه با حریق پیش می‌آید، اتصال آب به اینداکتور باز می‌شود و آب از شیرهای قفل کننده به بیرون جریان پیدا می‌کند. سپس از طریق لوله‌های فلزی و خطوط لوله‌کشی آتش‌نشانی به محل حادثه انتقال می‌یابد. اینداکتور آتش‌نشانی معمولاً دارای رنگ قرمز برجسته است که به عنوان نشانه مشخص در خیابان‌ها استفاده می‌شود و امکان دسترسی سریع به آن را فراهم می‌کند.

به طور کلی، اینداکتور آتش‌نشانی نقش مهمی در ایمنی عمومی و مبارزه با حریق‌ها دارد، زیرا آب را در نقاط استراتژیک قابل دسترس قرار می‌دهد و به آتش‌نشانان کمک می‌کند تا به سرعت حریق را مهار کنند.

(Fire Inductor) از جنس فلز آلومینیوم، فولاد و یا برنز می باشد.

فشار بار اینداکتور 6.4 الی 12 و مقاومت جریان ثابت 75 الی 3500 دور در دقیقه می باشد.

این قطعه ابعادی در65، 80، 100، 150 دارد.

عناوین اصلی

شرکت ایمن داتیس آسیا وارد کننده محصولات آتش نشانی و آبرسانی با معتبرترین برند های دنیا می باشد. دارای نمایندگی انحصاری شرکت سافکس فایر SAFEX FIRE در ایران می باشد.

تمام محصولات ارائه شده توسط شرکت ایمن داتیس آسیا، دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی و UL/FM می باشد.

next 00

وظایف اصلی اینداکتور آتش‌نشانی

تشخیص حریق

این سیستم با استفاده از سنسورهای حساس به دود و حرارت، قادر به تشخیص حریق در محل‌های مختلف ساختمان می‌شود.

مشخص کردن محل حریق: 

هنگامی که حریق تشخیص داده می‌شود، اینداکتور آتش‌نشانی محل حریق را بر روی پنل نمایشگر خود نشان می‌دهد. این اطلاعات به آتش‌نشانان کمک می‌کند تا به سرعت به محل حادثه بروند.

اعلان و آژیر:

 اطلاعات حریق را به طور همزمان به آژیرها و اعلان‌دهنده‌های آتش‌نشانی ارسال می‌کند. این اطلاعات به همکاران و مسئولان آتش‌نشانی اطلاع می‌دهد که یک حریق به وقوع پیوسته است.

کنترل و مدیریت آتش‌نشانی:

اینداکتور آتش‌نشانی به عنوان مرکز کنترل، امکان مدیریت و کنترل عملیات آتش‌نشانی را فراهم می‌کند. از طریق این سیستم، می‌توان وضعیت آتش‌نشانی و سیستم‌های اطفاء حریق را کنترل کرد و عملیات انجام شده را نظارت کرد.

به‌طور کلی، اینداکتور آتش‌نشانی به عنوان قلبی برای سیستم‌های آتش‌نشانی عمل می‌کند و نقش بسیار مهمی در زمینه تشخیص، گزارش‌دهی و کنترل حریق در ساختمان‌ها و مناطق مختلف دارد.

next 00

فوم اینداکتور چیست ؟

  • فوم اینداکتور همان اینداکتور آتش نشانی است که در سیستم اطفای حریق آب و فوم استفاده می‌شود .  این قطعه که جهت متراکم کردن فوم آتش نشانی استفاده میگردد  و به نوعی خود بخش مهمی از کار فوم سازی را انجام میدهد از آنجایی که از اینداکتور فوم عبور میکند  و این قطعه رابط مهمی برای ترکیب فوم غلیظ با آب است آن را فوم اینداکتور نیز مینامند 
next 00

انواع اینداکتور آتش‌نشانی fire inductor ul listed

  • اینداکتور سر لوله آتش نشانی 

این نوع در سر لوله کف ساز قرار گرفته و مانند اینداکتورهای بین مسیر و اینداکتورهای جوار پمپی بر پایه خلأ و مکش می باشد  .

  • اینداکتور بین مسیر آتش نشانی

اینداکتور آتش نشانی بین مسیر ظرفیتی 200 لیتر در دقیقه داشته , برخوردار از سه کوپلینگ ورودی , مکش و خروجی است , قدرت مکش 3 متر , فشار لازم 5 بار , دارای یک صافی و شیر مکنده نیز یک ساچمه دارد عملکرد این نوع بدین گونه است که آب از درون لوله وارد لوله اصلی شده و در لوله مکش خلأ به وجود می آورد خلأ موجب مکیده شدن کف از درون منبع کف و تر کیب ان با آب می شود و این ترکیب آب و کف از کوپلینگ خروجی خارج می شود این نوع  از پر مصرفترین ها در اینداکتور آتش نشانی است.  

  • اینداکتور جوار پمپی آتش نشانی

از انواع اینداکتور آتشنشانی نوع جوار پمپی این محصول است که در کنار پمپ در خودرو آتشنشانی قرار گرفته و نحوه عملکرد ان بدین طریق است که ابتدا پمپ درگیر و شیر آب را باز و در ادامه شیر کف را باز می کنیم با جریان آب و ایجاد خلأ مایع کف مکش داده شده و پس از ترکیب با آب به سر لوله کف ساز می رود .

سوالات متداول

در رابطه با کاربرد ایلاین ایداکتور فوم و یا همان کف ساز باید گفت که این ابزار برای تلقین کنستانتره مایع فوم در آب به منظور تهیه محلولی پر فشار سیستم اطفای حریق آب و فوم کاربرد دارد در سیستم اطفای حریق آب و فوم قطعه ای سر راه آب نصب شده که مهم ترین وظیفه آن انتقال محلول فوم با فشار بالا به جریان آب است نام این قطعه اینداکتور بوده که به کمک استفاده از مکش گلویی باریک خود فشار محلول فوم را بالا برده , خلأ نسبی را ایجاد و پس از ترکیب در سیستم آب و فوم خروجی مطلوبی ارائه می دهد .

اینداکتور کف ساز جوار پمپی

اینداکتور کف ساز بین مسیر

اینداکتور سر لوله

اینداکتور کف ساز

اینداکتورها به عنوان اولین تجهیزات برای اختلاط آب و فوم شناخته می شوند. این تجهیزات در مقایسه با سایر تناسب ساز آب و فوم قیمت بسیار مقرون به صرفه تری دارند. هم چنین جنس بدنه سبک آن باعث شده است تا به راحتی توسط آتش نشان قابل حمل باشند. این تجهیز در ظرفیت های 450 و 900 لیتر بر دقیقه بیشتر تولید می شود.

شیرآلات اتش نشانی، آتش نشانی، اتشنشانی، آتشنشانی، قیمت شیر آتش نشانی، مشخصات شیر آتش نشانی، کاتالوگ شیر آتش نشانی، اینداکتور آتش نشانی

شرکت ایمن داتیس آسیا با اتکا بر دانش روز، فعالیت مستمر و با همکاری نیروهای فوق تخصص، هم اینک در زمره شرکت های برتر بخش خصوصی در زمینه صنعت ایمنی و آتش نشانی شناخته می شود. این مجموعه همواره در تلاش است که به صورت مستمر و پویا در گسترش زیرساخت های ایمنی و آتش نشانی کشور عزیزمان ایران ایفای نقش نموده و در راستای تحقق اهدافی همچون توسعه و صنعتی سازی فناوری های نوین گام هایی بزرگ بردارد.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
نام نام خانوادگی
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید.
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.
0 دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
لطفا دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید.x