با ما در ارتباط باشید

ایمن داتیس، پمپ آتش نشانی، اتش نشانی، اتشنشانی ، آتشنشانی، خرید پمپ آتش نشانی، جدول انتخاب پمپ آتش نشانی، مشاور آتش نشانی، قیمت پمپ آتش نشانی اطفاء حریق، سیستم اعلام حریق، آژیر اعلام حریق، اعلام حریق، اعلان حریق، انواع سیستم اعلام حریق، تجهیزات اعلام حریق، سیستم اعلام حریق چیست، سیستم اعلام حریق قیمت، سیستم اعلام حریق دستی، قیمت اعلام حریق، اعلام و اطفا حریق، دتکتور اعلام حریق، پمپ های صنعتی، اطفا حریق، اطفای حریق، پتروشیمی، پالایشگاه، نفت، گاز، سیستم اعلام و اطفاء حریق

جوکی پمپ آتش نشانی چیست ؟

next-01
next 00

جوکی پمپ یا پمپ های آتش نشانی جوکی چیست و چگونه از آنها استفاده می شود؟

جوکی پمپ آتش‌نشانی جزء ضروری هر سیستم حفاظتی در برابر آتش هستند. آنها برای حفظ فشار در یک سیستم حفاظت آتش و اطمینان از آماده بودن آن در صورت آتش سوزی طراحی شده اند. در این مقاله به این می پردازیم که پمپ های آتش نشانی جوکی چیست و چگونه از آنها استفاده می شود.

next 00

جوکی پمپ آتش‌نشانی چیست؟

پمپ آتش نشانی جوکی یک پمپ کوچک است که برای حفظ فشار در سیستم حفاظت آتش استفاده می شود. معمولاً همراه با یک پمپ اصلی آتش نشانی استفاده می شود که وظیفه رساندن آب به سیستم حفاظت از حریق در صورت آتش سوزی را بر عهده دارد.

 پمپ آتش نشانی جوکی به گونه ای طراحی شده است که فشار را در سیستم در یک سطح ثابت نگه می دارد تا در صورت بروز آتش سوزی بتوان پمپ اصلی آتش نشانی را سریع و کارآمد فعال کرد.

عناوین اصلی

next 00

جوکی پمپ آتش‌نشانی چگونه استفاده می شود؟

پمپ آتش نشانی جوکی معمولاً در سیستم های حفاظت آتش که شامل مخزن ذخیره آب، پمپ آتش نشانی و شبکه ای از لوله ها و آبپاش ها است، استفاده می شود. پمپ آتش نشانی جوکی به سیستم متصل است و وظیفه حفظ فشار در لوله ها و اسپرینکلرها را بر عهده دارد. این کار را با نظارت بر فشار در سیستم و فعال کردن پمپ زمانی که فشار به زیر یک سطح معین کاهش می‌دهد، انجام می‌دهد.

پمپ آتش نشانی جوکی به گونه ای طراحی شده است که به طور خودکار کار کند، به طوری که همیشه آماده حفظ فشار در سیستم است. همچنین به گونه ای طراحی شده است که از نظر انرژی کارآمد باشد، به طوری که در صورت عدم استفاده، برق زیادی مصرف نمی کند.

next 00

مزایای استفاده ازجوکی پمپ آتش‌نشانی

  1. افزایش قابلیت اطمینان

یکی از مزایای اصلی استفاده از جوکی پمپ آتش‌نشانی افزایش قابلیت اطمینان است. پمپ آتش نشانی جوکی با حفظ فشار در سیستم حفاظت از حریق، اطمینان حاصل می کند که سیستم همیشه برای استفاده در مواقع آتش سوزی آماده است. این می تواند به جلوگیری از آسیب به اموال و نجات جان افراد در صورت آتش سوزی کمک کند.

  1. بهره‌وری انرژی

یکی دیگر از مزایای استفاده از پمپ آتش نشانی جوکی، بهره وری انرژی است. این پمپ به گونه ای طراحی شده است که در صورت عدم استفاده، حداقل مقدار برق مصرف می کند، که می تواند به کاهش هزینه های انرژی و کاهش ردپای کربن در ساختمان کمک کند.

  1. صرفه جویی در هزینه

استفاده از پمپ آتش نشانی جوکی نیز می تواند منجر به صرفه جویی در هزینه شود. با حفظ فشار در سیستم حفاظت در برابر آتش، پمپ می تواند به جلوگیری از آسیب به اموال و کاهش هزینه تعمیرات در هنگام آتش سوزی کمک کند. همچنین می‌تواند به کاهش حق بیمه کمک کند، زیرا شرکت‌های بیمه اغلب به ساختمان‌هایی که دارای سیستم‌های حفاظت آتش قابل اعتماد هستند، تخفیف می‌دهند.

جوکی پمپ آتش‌نشانی، قیمت جوکی پمپ
next 00

انواع جوکی های پمپ آتش نشانی

جوکی پمپ آتش‌نشانی یا جاکی پمپ آتش‌نشانی جزء ضروری هر سیستم حفاظت از آتش هستند.  به گونه ای طراحی شده اند که فشار را در سیستم حفظ کنند و اطمینان حاصل کنند که در مواقع آتش سوزی همیشه آماده استفاده است. انواع مختلفی از جوکی های پمپ آتش نشانی موجود است که هر کدام ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد خود را دارند. در این مقاله، انواع مختلف جوکی های پمپ آتش نشانی را مورد بحث قرار می دهیم و به شما کمک می کنیم تا مشخص کنید کدام یک برای سیستم حفاظت آتش شما مناسب است.

next 00

1. جوکی پمپ آتش نشانی برقی

جوکی پمپ آتش نشانی برقی نوعی پمپ جوکی است که با برق کار می کند. آنها  برای حفظ فشار در سیستم حفاظت در برابر آتش و اطمینان از آماده بودن همیشه برای استفاده در مواقع آتش سوزی طراحی شده است. جوکی های پمپ آتش نشانی برقی معمولاً در ساختمان هایی استفاده می شود که منبع برق قابل اطمینانی دارند و قطعی برق مکرر را تجربه نمی کنند.

next 00

2. جوکی پمپ آتش نشانی دیزل

جوکی پمپ آتش نشانی دیزل نوعی پمپ جوکی است که با سوخت دیزل کار می کند. این برای حفظ فشار در سیستم حفاظت در برابر آتش و اطمینان از آماده بودن همیشه برای استفاده در مواقع آتش سوزی طراحی شده است. جوکی های پمپ آتش نشانی دیزلی معمولاً در ساختمان هایی استفاده می شود که منبع برق قابل اطمینانی ندارند یا دچار قطعی برق مکرر می شوند.

next 00

3. جوکی پمپ آتش افقی

جوکی پمپ آتش نشانی افقی نوعی از پمپ جوکی است که برای نصب افقی طراحی شده است. معمولاً در ساختمان هایی که فضای عمودی محدودی دارند یا در جایی که نصب عمودی امکان پذیر نیست استفاده می شود. جوکی های پمپ آتش نشانی افقی در دو مدل برقی و دیزلی موجود هستند.

next 00

4. جوکی پمپ آتش عمودی

جوکی پمپ آتش نشانی عمودی نوعی از پمپ جوکی است که برای نصب عمودی طراحی شده است. معمولاً در ساختمانهایی که دارای فضای عمودی فراوان هستند و در آنها امکان نصب افقی وجود ندارد استفاده می شود. جوکی های پمپ آتش نشانی عمودی در دو مدل برقی و دیزلی موجود هستند.

next 00

5. جوکی پمپ آتش چند مرحله ای

جوکی پمپ آتش نشانی چند مرحله ای نوعی از پمپ جوکی است که برای ارائه فشار و دبی بالا طراحی شده است. معمولاً در ساختمان هایی که به سطح بالایی از حفاظت در برابر آتش نیاز دارند، مانند بیمارستان ها، مراکز داده و ساختمان های بلند استفاده می شود. جوکی های پمپ آتش نشانی چند مرحله ای در دو مدل برقی و دیزلی موجود هستند.

next 00

نتیجه

انتخاب نوع مناسب جوکی پمپ آتش‌نشانی برای اطمینان از قابل اعتماد بودن سیستم آتش نشانی و آماده استفاده در مواقع آتش سوزی ضروری است. جوکی های پمپ آتش نشانی برقی برای ساختمان هایی که منبع برق قابل اعتمادی دارند ایده آل هستند، در حالی که جوکی های پمپ آتش نشانی دیزلی برای ساختمان هایی که منبع برق ندارند ایده آل هستند.

جوکی های پمپ آتش نشانی افقی و عمودی برای ساختمان هایی با فضای مورد نیاز متفاوت طراحی شده اند، در حالی که جوکی های پمپ آتش نشانی چند مرحله ای برای ساختمان هایی که به سطح بالایی از حفاظت در برابر آتش نیاز دارند ایده آل هستند. با در نظر گرفتن نیازها و الزامات ساختمان خود، می توانید نوع مناسبی از جوکی پمپ آتش نشانی را برای سیستم حفاظت آتش خود انتخاب کنید.

ایمن داتیس آسیا تامین کننده انواع تجهیزات اعلام و اطفاء حریق و همچنین پمپ‌های آتش نشانی و آبرسانی از قبیل جوکی پمپ‌های آتش نشانی، بوستر پمپ‌های آتش نشانی و آبرسانی و… از برند‌های معتبر خارجی (لوبی،سافکس فایر، گلف آلارم و تورناتک) می‌باشد.

جهت مشاهده انواع تجهیزات اعلام واطفای حریق کلیک نمایید.

سوالات متداول
  • به منظور افت فشار و ثابت نگه داشتن فشار در تمامی زمان نشتی در مسیر
  • به منظور جلوگیری از روشن و خاموش شدن پمپ های اصلی در مصارف کمتر از جاکی پمپ استفاده میشود

فشار جوکی پمپ باید هم اندازه پمپ های اصلی و دبی آن  باید کمتر از جریان خروجی  از یک اسپرینکلر در سیستم در نظر گرفته شود، فشار را بین ۵ تا ۱۰ psi باید بالاتر از پمپ اصلی در نظر گرفته شود، زیرا جوکی پمپ بعنوان اولین پمپ وارد مدار میشود و دبی آن کمتر از کوچکترین مصرف کننده (اسپرینکلر) باشد یعنی ۲۰ gpm معادل ۴/۵ m۳/hr.

چنان چه در سیستم نشتی وجود داشته باشد، جوکی پمپ به عنوان اولین پمپ وارد مدار می‌شود، زیرا دبی پمپ جوکی به همان مقدار است، برای مثال در مکانی، افت فشار آن قدر زیاد است که پمپ اصلی سریع وارد مدار خواهد شد بگونه ای که اجازه عمل کردن به پمپ پیشرو را نخواهد داد، به این علت است که از کلمه “معمولا” استفاده می کنند.

زیرا باید به اندازه یک اسپرینکلر آبدهی داشته باشد و اینکه این پمپ هد بالا و دبی پایینی دارد.

پمپ طبقاتی ایستاده، Vertical multistage inline centrifugal pumps (LCR series)، انواع پمپ، پمپ صنعتی، جوکی پمپ آتش‌نشانی

شرکت ایمن داتیس آسیا با اتکا بر دانش روز، فعالیت مستمر و با همکاری نیروهای فوق تخصص، هم اینک در زمره شرکت های برتر بخش خصوصی در زمینه صنعت ایمنی و آتش نشانی شناخته می شود. این مجموعه همواره در تلاش است که به صورت مستمر و پویا در گسترش زیرساخت های ایمنی و آتش نشانی کشور عزیزمان ایران ایفای نقش نموده و در راستای تحقق اهدافی همچون توسعه و صنعتی سازی فناوری های نوین گام هایی بزرگ بردارد.

 

برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت از متخصصین ایمن داتیس آسیا با شماره‌های 440960110-021  یا   44036839-021 تماس حاصل فرمایید.

خــدمـــات ایــمـــن آدا
4 1 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
نام نام خانوادگی
لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید.
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.
0 دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
لطفا دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید.x